Czy opalanie w solarium jest zdrowe?

By | 08-10-2017

Kremy do opalania w solarium są kosmetykami, które pozwalają nam na bezpieczne korzystanie z solarium i bardzo pozytywnie wpływają na naszą skórę. Przede wszystkim bogate są w składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które minimalizują działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za szybkie starzenie się skóry. Do najpowszechniejszych przeciwutleniaczy należą witaminy A, C, E oraz niektóre witaminy z grupy B oraz enzymy: cynk, miedź i mangan.

Przygotowując się do opalania w solarium powinniśmy zadbać o dokładne umycie całego ciała. Różnego rodzaju zanieczyszczenia, a zwłaszcza kurz negatywnie wpływają na proces opalania i zmniejszają jego skutki. Szczególnie powinniśmy zadbać o twarz i przed każdym skorzystaniem z solarium oczyścić ją mleczkiem czy tonikiem. Na umytą skórę nałóżmy kosmetyki do opalania, które przyspieszą jego proces i sprawią, że opalenizna będzie wyglądała naturalnie. Dodatkowo odżywią skórę.

Każda kobieta jak najdłużej chce cieszyć się zdrową i ładną cerą, bez zmarszczek. Z tego względu używają wiele kosmetyków, które mają zapewnić im długi i ładny wygląd. Solarium i emitowane tam promienie UV mogą negatywnie wpływać na skórę i przyspieszać powstawanie zmarszczek, dlatego opracowane zostały specjalne kosmetyki do opalania w solarium, które zawierają związki zwalczające wolne rodniki, odpowiadające za starzenie się skóry.

Unia Europejska wprowadziła przepisy, które nakładają na właścicieli solariów obowiązek stosowania lamp o odpowiednim promieniowaniu UV, które jest bezpieczne dla naszej skóry. Korzystając więc z solarium sprawdźmy, czy przestrzega ono przepisów i nasze opalanie będzie bezpieczne. Dodatkowo stosujmy kremy do opalania w solarium, które zminimalizują działanie promieni ultrafioletowych i nie korzystajmy z solarium zbyt długo. Mądre opalanie z pewnością będzie korzystne.

Opalanie w solarium czy na plaży nie należy do bezpiecznych, dlatego osoby lubiące ładną opaleniznę, powinny szczególnie dbać o swoją skórę. Dostępne na rynku kosmetyki do opalaniasą produktami, które skutecznie niwelują szkodliwe działanie promieni UV i wpływają, że nasza opalenizna jest ładna, naturalna, a skóra nawilżona i zadbana. Wybierając kosmetyki do opalania należy dobierać produkty odpowiednie dla naszej skóry i zawierające odpowiedni faktor UV.