Spływy kajakowe Czarna Hańcza

By | 08-10-2017

Jeżeli spędzasz swój urlop na Suwalszczyźnie z pewnością atrakcją której szybko nie zapomnisz jest spływ kajakowy Czarną Hańczą. Szlak podzielony jest na etapy z których każdy jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Aby uprościć spływ, nie błądząc po skomplikowanym jez. Wigry spływy rozpoczynają się od wypływu Czarnej Hańczy z jez. Postaw i od początku płynie się rzeką.

Spływy kajakowe Czarną Hańczą to znakomita sytuacja do budowania pozytywnych relacji między pracownikami i wypoczynku. Takie spływy organizowane są jako akcja kompleksowa z noclegami, cateringiem i dodatkowymi atrakcjami. Duże zapotrzebowanie taka formą firmowego wyjazdu wynika z wielu powodów: odpoczynek na łonie przyrody, wspólnej integrującej grupę zabawy.

Podmiot organizujący spływy kajakowe Czarną Hańczą jedną z najpiękniejszych rzek Suwalszczyzny w ramach świadczonych usług pomaga wybrać trasę oraz gwarantuje odpowiedni ekwipunek i stabilne wygodne kajaki z miękkim siedzeniem, kapoki asekuracyjne, pojemniki hermetyczne oraz polisę. Weekend w kajaku to idealna odskocznia od codziennych obowiązków i kłopotów.

Spływy Czarną Hańczą, biorą pod uwagę udział w imprezie rodzin z dziećmi i ludzi, którzy wiek młodzieńczy mają już za sobą, choć są wciąż młodzi duchem. Szlaki takich spływów pomyślane są tak, żeby ekipy z dziećmi na pokładzie bezpiecznie dotarły do celu, nie trudząc się przy tym zbytnio wiosłowaniem.

Wszyscy którzy chcą przeżyć niezapomniane chwile powinni wybrać się na spływy kajakowe Czarną Hańczą jedną z najpiękniejszych rzek Suwalszczyzny.Szlak kajakowy tej rzeki jest nieskomplikowany, nie stwarza kajakarzom większych trudności. Nieliczne utrudnienia w postaci powalonych drzew czy kęp trzcinowisk w nurcie rzeki stanowią raczej atrakcję i urozmaicenie tego szlaku wodnego.

Spływy kajakowe Czarna Hańcza jest najbardziej okazałą rzeką Suwalszczyzny. Przepływa przez bardzo ciekawe tereny, nieraz o unikalnych walorach krajobrazowych, geologicznych. Źródła Czarnej Hańczy znajdują się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim, na podmokłych dolinach wśród wzniesień morenowych znajdujących się na północ od Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Spływy kajakowe Czarną Hańcza polecane są każdemu bez względu na stopień jego kajakowego zaawansowania, również początkującym i dzieciom. Wzdłuż tras spływów kajakowych Czarną Hańczą zazwyczaj znajdują się pola biwakowe, gospodarstwa agroturystyczne, w których można się zatrzymać i skosztować miejscowych rarytasów.