Aromatyzacja i marketing zapachowy

By | 08-10-2017

Są miejsca w których zapach nie powinien być rozprowadzany, ponieważ działa to na niekorzyść klientów. Często są to sklepy z ubraniami lub z jedzeniem. Nikt nie przepada za zapachem chińskich zabawek lub za zapachem ryby. Do tego właśnie celu stosuje się pewien zabieg, który nazywa się neutralizacja zapachów Polega on na niczym innym jak na usunięciu drażliwych woni.

Gdy wchodzisz do zatłoczonego sklepu, w którym panuje szara kolorystyka i ponury klimat, nie ma tam wcale muzyki, to od razu tracisz zapał do zakupów. Co innego, gdy jesteś się w sklepie który ekstra pachnie. To właśnie jest aromamarketing dzięki woni można zmusić klientów do zostania w sklepie jak najdłużej, a co za tym idzie?

Perfumerie z perfumami to wspaniałe miejsce na wykorzystanie aromatyzacji czyli aktu mającego cel na rozprowadzaniu pewnej woni zapachów. Często są to bardzo delikatne zapachy, które uspokajają i budzą nasz umysł. Dzięki temu możemy czuć się przyjemnie a to sprzyja sprzedaży.

Aromamarketing jest dużą bronią w walce z niezdecydowanymi klientami. Osoby, które wchodzą do sklepu gdzie wydziela się ładny zapach, podświadomie chcą w nim zostać. Jak wiadomo, marketingowcy wykorzystują każdy zmysł do tego, aby przekazać atmosferę. Ładna kolorysty, miła muzyka, więc dlaczego nie spróbować z zapachami?

Miejsce do którego przyjmuje się klientów, powinno być w każdym calu dopracowane. Nie możemy pozwolić sobie na brzydkie zapachy, ponieważ byłby to marketingowy cios poniżej pasa. Zapach jest ogromnie silnym zmysłem. Dlatego właśnie wykorzystuje się aromamarketing czyli zabieg polegający na dostosowaniu przyjemnych zapachów w danym miejscu.

Do dostosowania zapachów w miejscach, jakie przeznaczone są jako przestrzeń do sprzedaży, stosuje się zabiegi, które wskazuje marketing zapachowy Jest to taki dział promocji, który świetnie zna zapachy i ich oddziaływanie na ludzi. Badacze udowodnili, że są zapachy które nas denerwują, ale także uspokajają i mobilizują do nabywania.