Jak znaleźć sprzęt do nurkowania.

By | 08-10-2017

Czy warto inwestować w sprzęt nurkowy?
Wszystko zależy od tego ile planujemy nurkować. Sprzęt nurkowy zawsze można pożyczyć w centrum nurkowym gdzie zazwyczaj jest jakaś promocja na sprzęt do nurkowania[ Koszt wypożyczenia elementu sprzęt do nurkowania waha się w granicach 15 do 20 zł, więc każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy opłaca mu się kupować sprzęt do nurkowania

Zakup tzw neoprenu. Pianka, buty i rękawice to zaraz po ABC podstawowy sprzęt nurkowy. Warto go mieć swojego chociażby ze względów higienicznych. Wybierając piankę do nurkowanie należy koniecznie zwrócić uwagę na jej grubość. Do nurkowań w europejskich zimnych wodach zalecana jest pianka 7 mm + 7 mm. Każdy dobry stacjonarny czy internetowy sklep nurkowy będzie miał w swojej ofercie takie pianki.

Komputer to sprzęt do nurkowania, bez którego żaden nurek dziś się nie obędzie. Najlepiej je kupić wpisując w google internetowy sklep nurkowy i wybierając z pośród aktualnych ofert. Najtańszy komputer nurkowy można już kupić za 500 zł najdroższe mogą dojść 10 tyś zł więc jak dla nas jest najlepszy. Jeżeli jesteś początkującym nurkiem to limit ustaw na 1,5 zł jeżeli dużo nurkujesz możesz poszukać czegoś w granicy 2,5 tyś.

Butla to ostatni zakup, na który powinien się zdecydować nurek. Więc jeżeli masz już kompletny sprzęt nurkowy i wolny 1000-1500 zł to możesz iść na zakupy. Najpopularniejsze butle to 15 litrówe, bite do 233 bar z dwoma zaworami. Chodziarz nurkowanie z większymi czy mniejszymi butlami też jest właściwe.

Własne ABC to podstawa. Nawet, jeśli nurkowanie nie stanie się pasją waszego życia, mając własne maskę fajkę i płetwy, możemy dołączyć do tych, którzy podziwiają podwodne cuda nurkując na zatrzymanym oddechu, lub po prostu pływając po powierzchni w ABC. Taki prosty sprzęt nurkowy można szybko kupić wpisując w google sklep nurkowy i udając się do najbliższego nam sklepu. Jeżeli nie masz blisko sklepu wpisz internetowy sklep nurkowy