Dota 2 – fantastyczna gra MMORPG od firmy Valve

By | 08-10-2017

Od czasu do czasu na rynku gier komputerowych zdarza się, że na bazie zupełnie innej gry komputerowej czy jej modułu zostaje wyprodukowana całkiem inna produkcja, jaka zdobywa od swojego pierwowzoru dużo większą popularność. Taka sytuacja zdarzyła się w przypadku gry komputerowej Dota. Gra ta została stwororzona na bazie jednej mapy do gry Reign of Chaos – Defence of The Ancients. Podczas tworzenia tej produkcji niesłychanie wielki wpływ na ostateczny jej wygląd miały zdania graczy. Klienci bowiem już wnikliwie poznali grę WarCraft III przez co mogli się dokładnie wypowiedzieć co im nie odpowiada w grze komputerowej Dota. Gra komputerowa, jaka powstała przy tak dużym uczestnictwie graczy osiągnęła bardzo dużą popularność biorąc pod uwagę, że była w pewnym sensie inicjatywą niefachową.
Zauważając jak wspaniałą produkcję możemy stworzyć poprzez modyfikację jedynie jednej z lokalizacji z zupełnie innej produkcji firma produkująca podjęła decyzję o zaczęciu działań nad grą Defence of the Ancients 2. Oficjalnie zaczęcie działań przy grze Dota 2 zatwierdzono w poprzednim roku. Dziś mija więc już rok od jej ogłoszenia. Nie wiemy na jakim stadium produkcji są producenci gry komputerowej Dota 2. Z pewnością działania nad jej wydaniem zaczęły się już wcześniej – a więc blisko połowy 2009 roku. Na stronie producenta można przeczytać, że Dota 2 premiera zaplanowana jest na razie na początek 2012 roku. Trafna data jednakże do dziś nie została zatwierdzona. Nader prawdopodobne jest, że premiera nastąpi w założonym terminie. Pokazują to nie tak dawne zaczęcie testów edycji Dota 2 beta. Mają one na celu sprawdzenie czy w produkcję nie przeniknął jakiś błąd. Jeśli bugi te nie będą bardzo duże ich usunięcie nie będzie ciągnąć się długi czas. Czas pomiędzy sfinalizowaniem testów a wystartowaniem produkcji gry Dota 2 nie powinno minąć więcej czasu niż kilka tygodni.
Wielu analityków rynku gier MMO szacuje, iż produkcja ta będzie jednym z największych przebojów 2012 roku. O tym świadczy również sytuacja, że za produkcję gry Dota 2 wzięło się ogromnie znane studio programistyczne jakim jest przedsiębiorstwo Valve.